Skolebus tider + rute

Skolenbusserne kører af to ruter - én syd på og én nord på.

Det koster 400 kr. om måneden, at benytte skolebussen.

Sydbussen:        

Tiderne angiver opsamlingstidspunktet, afsætning mandage - torsdage, samt fredage.    

Bemærk at middagstur er kun om fredagen                                                                                                     

 

Stoppested

Morgen

Eftermiddag

Middag

Holbækvej. Bus stop v. Hyrdehøj

07.50

16.20

15.05

Søndre Ringvej/Rabalderstræde

07.55

16.15

15.00

Østre Ringvej/Astersvej

07.57

16.13

14.58

Vindingevej/Guldbommevej

07.58

16.12

14.57

Vindingevej/Lysevangsvej

08.00

16.10

14.55

Kong Valdemarsvej/Dronning Sofie Vej

08.02

16.08

14.53

Klosterengen/Drosselvej

08.04

16.06

14.51

Præstemarksvej nr. 64

08.07

16.03

14.48

Himmelev Sognevej/Bogensevej

08.12

15.58

14.43

Frederiksborgvej v. rød postkasse

08.13

15.56

14.41

Fiskervejen/Nakskovvej (Veddelev)

08.19

15.51

14.36

Herregårdsvej/Slæggerupvej

08.27

15.43

14.28

Slæggerupvej nr. 105

08.29

15.41

14.26

Gundsølillevej/Højgårdsvej (Ågerup)

08.35

15.35

14.20

Rundkørsel i Gundsølille på Gundsølillevej

08.38

15.32

14.17

Roskilde Lille Skole

08.40

15.30

14.15

 

Nordbussen:

 

Stoppested

Morgen

Eftermiddag

Middag

Frederikssund st.

08.00

16.20

15.05

St. Rørbæk

08.10

16.10

14.55

Udlejrevej v. tanken

08.13

16.06

14.51

Ølstykke st.

08.20

15.59

14.44

Tangbjerg

08.24

15.56

14.41

Osvej v. Dortheavej

08.27

15.53

14.38

Osvej v. Olesvej

08.28

15.52

14.37

Osvej v. Birkeengen

08.30

15.50

14.35

Nordmarksvej v. Toftegårdsvej

08.33

15.47

14.32

Nordmarksvej v. Rådalsvej

08.34

15.46

14.31

Bygaden v. ny p. plads

08.38

15.42

14.27

Jyllinge Centeret

08.40

15.40

14.25

Frederiksborgvej v. Margretheskoen

08.42

15.38

14.23

Roskilde Lille Skole

08.50

15.30

14.15